Czy moja tożsamość zawodowa jest związana z moją tożsamością osobistą?

To rzeczywiście doskonałe pytanie. W dzisiejszych czasach wiele osób myli swoją tożsamość zawodową z tożsamością osobistą. Uważają, że te dwie rzeczy są ze sobą całkowicie powiązane. Prawda jest taka, że ze względu na sposób, w jaki rozwijają się obecnie firmy, młodzi ludzie popełniają błąd, sądząc, że ich tożsamość osobista musi być tożsamością zawodową, którą będą prezentować ludziom.

Tak, to prawda, że potencjalni klienci muszą mieć do Ciebie zaufanie od samego początku. Nie oznacza to jednak, że masz im pokazać, kim dokładnie jesteś. Głównym powodem, dla którego tak się dzieje, jest fakt, że ludzie zawsze muszą widzieć profesjonalistę. Zasadniczo należy zrozumieć, że tożsamość zawodowa musi być połączeniem pewnych bardzo dobrych umiejętności osobistych oraz pewnych bardzo specyficznych umiejętności zawodowych, które jednak trzeba nabyć.

Trzeba zrozumieć, jak korzystać z obu tych elementów. Tożsamość zawodowa jest w zasadzie aktem. Można być osobą, która jest w 100% uprzejma dla swoich klientów i kontrahentów, ale w życiu osobistym są pewne rzeczy, które są bardzo irytujące. Nawet jeśli Twoi klienci robią takie rzeczy, nie możesz im o tym powiedzieć. Gdybyś użył swojej tożsamości osobistej, w tym konkretnym przypadku doprowadziłbyś do utraty klienta.

Umiejętność oddzielenia tych dwóch rzeczy oznacza, że będziesz w stanie znacznie lepiej wykonywać swoją pracę. O swojej pracy należy myśleć jak o matematyce. Istnieją określone wzory i kroki, które należy podjąć, aby rozwiązać problem matematyczny. Dokładnie tak samo działa biznes. Trzeba robić wszystko krok po kroku. To tak jak z rozwiązywaniem równań.

W tym konkretnym przypadku Twoja tożsamość zawodowa będzie w stanie przyciągnąć klientów. Musisz umieć powiedzieć im dokładnie to, czego chcą posłuchać. Musisz być w stanie przekonać ich, że możesz im zapewnić wszystko, czego mogą potrzebować. W życiu osobistym może to być niemożliwe. Oznacza to, że tożsamość osobista nie będzie próbowała przekonać klienta do tego. Musi to zrobić Twoja tożsamość zawodowa.

Naprawdę łatwo jest znaleźć sposób, aby oddzielić te dwie rzeczy. Potrzebujesz jedynie odpowiednich materiałów edukacyjnych , które dokładnie nauczą Cię, jak budować tożsamość profesjonalną, jakie elementy powinieneś wziąć z tożsamości osobistej i dodać do tożsamości profesjonalnej oraz, oczywiście, jak możesz wykorzystać tożsamość profesjonalną, aby przyciągnąć więcej klientów. Istnieje wiele projektów europejskich, które mogą pomóc w budowaniu silnej tożsamości zawodowej. Pomogą Ci w tym materiały edukacyjne, które będą dla Ciebie dostępne.

Upewnij się, że przeprowadzisz badania i dowiesz się, w jaki dokładnie sposób możemy rozdzielić te dwie rzeczy i zbudować swoją tożsamość zawodową oraz, oczywiście, znaleźć odpowiednie materiały edukacyjne, które dostarczą Ci potrzebnych do tego narzędzi.

Zobacz również