Przekształć swoją sieć osobistą w sieć zawodową

Twoja sieć kontaktów osobistych jest czymś, co budujesz niemal codziennie. Począwszy od przyjaciół i rodziny, aż po kolegów z klasy czy uczelni. Ludzie, z którymi spędzasz dzień. Ludzi, którzy troszczą się o Ciebie i Twoje życie. Zasadniczo ludzi, którzy nie są związani z Twoją pracą lub potencjalną karierą.

Zacznij od starych kolegów z uczelni

Kiedy rozpoczynasz nową kar ierę, ważne jest, aby zacząć od zwrócenia się o pomoc do osób z najbliższego otoczenia, aby rozpowszechnić informacje o swoich przedsięwzięciach. Najbliżsi przyjaciele i rodzina będą mogli pomóc, upubliczniając informacje o swojej pracy w mediach społecznościowych i rozmawiając z członkami swojej sieci przy każdej nadarzającej się okazji. Jednak w dłuższej perspektywie to nie wystarczy.

Należy wykorzystać część swojej sieci osobistej i przekształcić ją w sieć profesjonalną. Najlepszym miejscem do rozpoczęcia są koledzy ze studiów. Zakładając, że rozpoczynasz karierę w swojej dziedzinie, chcesz, aby dowiedzieli się o niej ludzie z tej samej dziedziny. Pomoże to nawiązać owocne partnerstwo i współpracę z innymi, dzięki czemu sprawy potoczą się szybciej. Jednocześnie, budując profesjonalną sieć kontaktów, będziesz dokładnie wiedział, z jakimi rodzajami konkurencji będziesz musiał się zmierzyć w przyszłości.

Ludzie będą Ci ufać

Kolejnym bardzo ważnym powodem, dla którego warto przekształcić sieć osobistą w profesjonalną, jest fakt, że ci ludzie Cię znają. Wiedzą, jaką jesteś osobą. Dlatego o wiele łatwiej będzie im zaufać Twojej pracy, a nawet od samego początku korzystać z Twoich usług i produktów.

Twoja osobista sieć kontaktów z pewnością da Ci impuls do rozwoju na początku Twojej kariery. Warto z niej skorzystać i przekształcić ją w sieć zawodową, budując odpowiednie partnerstwa. Dobra sieć kontaktów zawodowych może stanowić mocną podstawę do budowania udanej kariery biznesowej.

Zobacz również