Service branding a product branding

Każda firma, każde przedsiębiorstwo, każdy startup i w ogóle każdy rodzaj organizacji, ma pewne potrzeby, które muszą być zaspokojone, aby prawidłowo funkcjonować. Każdy dział musi działać idealnie. Pracownicy muszą umieć się ze sobą porozumieć i współpracować. Proces reklamowy musi nadążać za każdą najmniejszą zmianą i ewoluować. Jednak bez odpowiedniego brandingu, wszystko nie będzie działać tak, jak powinno.

Znaczenie brandingu

Branding jest fundamentalny dla każdej firmy, bez względu na to, jaka może być jej dziedzina. Mogą to być produkty lub usługi. Branding jest równie ważny i musi działać sprawnie, za wszelką cenę.

Chociaż branding, ogólnie rzecz biorąc, ma wspólne podstawy, gdy zaczyna, istnieją różnice, jeśli chodzi o branding dla produktów i branding dla usług. Jak można zrozumieć mówimy o dwóch zupełnie różnych rzeczach. Tak więc, proces brand ingu lub idea stojąca za nim nie może pozostać taka sama.

Branding dla produktów może być nieco prostszy niż branding dla usług. O wiele łatwiej jest tworzyć markę czegoś, co ma fizyczną formę i natychmiastowy " rezultat". Jeśli kupisz parę butów, na przykład, i nie są one tym, czego szukałeś pod względem jakości, będziesz w stanie zobaczyć to prawie natychmiast. Założysz je i zobaczysz, że nie pasują do Twoich potrzeb i preferencji. Dlatego branding produktu może być o wiele bardziej wymagający, ale jest łatwiejszy, ponieważ skupia się na konkretnych aspektach, które nabywcy zauważą przed dokonaniem zakupu.

Jedna zasadnicza różnica, która może zmienić ''grę''.

Usługi, z drugiej strony, są różne. Istnieją pewne usługi, które mają natychmiastowe wyniki i inne, które zajmują trochę więcej czasu, aby pokazać swoje wyniki. Te usługi potrzebują, co niektórzy nazywają, długoterminowego brandingu. Zasadniczo, potrzebują strategii, która przekona klienta / klienta do zaufania usługom, nawet jeśli nie są w stanie zobaczyć wyniki od razu.

Główną różnicą pomiędzy tymi dwoma przypadkami jest punkt skupienia. Branding dla produktów zazwyczaj skupia się na wizualnych bodźcach dla produktów i firmy. Być może również na "chwytliwych melodiach". Jednak wizualna prezentacja usługi nie jest łatwa. Dlatego branding dla usług skupia się bardziej na poczuciu zaufania, które proces brandingu ma na celu stworzyć w umysłach grupy docelowej.

Jeśli sprzedajesz produkty, skup się na wykorzystaniu bodźców wizualnych i dźwiękowych, aby przyciągnąć nowych klientów. Jeśli natomiast ''sprzedajesz' ' usługi, zbuduj strategię brandingu, która skupi się na tworzeniu relacji zaufania pomiędzy Tobą a Twoją grupą docelową. Pamiętaj jednak o jednej rzeczy. Branding to nie tylko produkty czy usługi. Chodzi o profil całej firmy. Twoja reputacja. Chcesz, aby ludzie Cię rozpoznawali i łączyli z Twoim polem działania. I to jest to, co dobry branding może zrobić dla Ciebie i Twojego biznesu.

Zobacz również