6 wskazówek, jak znaleźć motywację w pracy, gdy Twoja "bateria" jest rozładowana

Kiedy jesteśmy wyczerpani, zaczynamy szukać sposobów na naładowanie baterii. Zwykle pomaga nam filiżanka kawy lub herbaty. Niestety, ich działanie jest krótkotrwałe. Proponujemy więc zastosować coś innego i wdrożyć kilka poniższych wskazówek i trików, które zwiększą Twoją energię w pracy i dadzą Ci motywację, której potrzebujesz.

  1. Wizualizuj swoje cele. Wyobraź sobie efekt końcowy swojej pracy, a poczujesz pewność siebie w swoich działaniach. Jest to metoda powszechnie stosowana przez wszystkich ludzi sukcesu.
  2. Słuchaj muzyki. Wybierz odpowiednią muzykę, która doda Ci energii i sprawi, że będziesz pozytywnie nastawiony. Ważne jest, aby Twoja playlista nie rozpraszała Twojej uwagi, ale jednocześnie nie pozwalała Ci zasnąć. Lepiej jest wybrać muzykę instrumentalną, ponieważ teksty piosenek mogą rozpraszać uwagę.
  3. 20 minut absolutnej koncentracji. Pomodoro jest uważane za jedną z najskuteczniejszych technik koncentracji. Polega ona na ustawieniu minutnika na 20-15 minut i pracy bez rozpraszania się przez cały ten czas. Następnie masz 3-5 minut odpoczynku i rozpoczynasz kolejny okres pracy.
  4. Stwórz idealną listę rzeczy do zrobienia. Stworzenie listy rzeczy do zrobienia, która stanie się Twoim prawdziwym wsparciem i pomoże Ci być bardziej efektywnym, jest swego rodzaju sztuką. Osobom, które sporządzają listy zadań, udaje się wykonać więcej zadań niż tym, które tego nie robią. Nie umieszczaj na niej zadań, które są nierealne do wykonania, bo to demotywuje. Lista powinna zawierać tylko te zadania, które uda Ci się zrealizować w ciągu dnia.
  5. Rozruszajswoje ciało. Ćwiczenia fizyczne mają ogromny wpływ na organizm człowieka. Stymulują zdrową przemianę materii, pracę serca i mięśni. Nawet jeśli jesteś wyczerpany, znajdź siły na bieg lub inne ćwiczenia fizyczne, a natychmiast poczujesz przypływ energii.
  6. Zapomnij o smartfonie. Smartfony rozpraszają Twoją uwagę nie tylko w pracy, ale także w domu. Nie sprawdzaj bez przerwy wiadomości na Facebooku, nie spędzaj godzin na czacie w WhatsUp. Wyeliminowanie tych złych nawyków zwiększy Twoją efektywność i pozwoli zaoszczędzić więcej czasu na pracę. Nie korzystaj ze smartfona przed snem, ponieważ będziesz pogrążony w wiadomościach, a w rezultacie nie zaśniesz. Spowoduje to brak energii w ciągu następnego dnia. Dobry sen jest gwarancją wysokiej efektywności i dobrego poziomu energii następnego dnia.

Motywacja w miejscu pracy nie jest bardzo trudna do znalezienia, ale jednocześnie nie jest to łatwe. Kiedy już znajdziesz motywację, trzymaj się jej i nie trać jej!

Zobacz również