Hackathony mogą być pierwszym krokiem do stworzenia startupu

Stworzenie startupu nigdy nie jest łatwym zadaniem. Oprócz oryginalnego pomysłu, który musi być naprawdę trafiony, jest wiele małych, ale ważnych szczegółów, o które trzeba zadbać. Jak na przykład uświadomienie sobie, że startup potrzebuje doskonałej komunikacji między pracownikami, tak jak każda inna firma. Że chodzi o to, by ryzykować i gonić za marzeniami.

Ale przede wszystkim, że start może być dużo trudniejszy, ale może być dużo bardziej opłacalny na końcu. To, co naprawdę się liczy, to mieć dobry punkt wyjścia. Problem z wielu aspirujących przedsiębiorców jest fakt, że choć mogą mieć pomysł, nie wiedzą, jak zacząć iść o tym. Cóż, czy kiedykolwiek myślałeś o tym, że nie jesteś jedynym, który ma ten problem i że działania są już podjęte o tym?

Te działania można znaleźć w formie hackathonów i hackathony naprawdę wydają się być najlepszym pierwszym krokiem w kierunku udanego startupu. Spróbuj wyobrazić to sobie w ten sposób. Nie ma znaczenia, w jakiej dziedzinie jesteś. Masz błyskotliwy pomysł i chcesz go urzeczywistnić. Udział w hackathonie oznacza, że ludzie zobaczą Twój pomysł. Nawet jeśli Twój pomysł nie wygra, to i tak zostanie przedstawiony potencjalnym dobroczyńcom. Wciąż będziesz mógł dowiedzieć się, jak możesz uzyskać grand funding, aby spróbować wprowadzić swój pomysł w życie.

Kosmiczne hackathony są najsłynniejszymi hackathonami na całym świecie i właściwie w 100% mogą wspierać przekonanie, że hackathony są właściwym pierwszym krokiem dla każdego startupu. Wystarczy poświęcić trochę czasu, aby zobaczyć, jak wiele startupów powstało na przestrzeni lat po prostu dzięki temu, że ich inspiratorzy wzięli udział w hackathonie.

Instytut Rozwoju Przedsiębiorczości, jako prawdziwy ekspert w dziedzinie przedsiębiorczości, wpadł na niesamowity pomysł, który, jeśli zostanie włączony do projektu Horyzont 2020, może przynieść niesamowite rezultaty dla przyszłości startupów. Hackathony zachęcają ludzi do współpracy w celu rozwiązania wyzwań przy użyciu danych satelitarnych i zastosowania wiedzy z korzyścią dla wszystkich. Te hackathony będą działać jako platforma, która zachęca cały ekosystem, który obejmuje rząd, edukację, przemysł i obywateli, do skupienia się na rozwiązywaniu punktualnych problemów.

Celem pomysłu jest wspieranie przedsiębiorczości, zachęcanie do tworzenia start-upów i promowanie wykorzystania technologii kosmicznych i danych pozyskanych z przestrzeni kosmicznej;

  • wspierać ludzi, aby mieli wielkie marzenia i rozwijali swoją przedsiębiorczość
  • pokazanie, jak sektor kosmiczny może pozytywnie wpłynąć na nasze codzienne życie
  • pokazanie społeczno-gospodarczego potencjału sektora kosmicznego i jego zdolności do pobudzania tworzenia nowych firm
  • stworzyć pomost między społeczeństwem obywatelskim a agencjami kosmicznymi
  • zachęcenie osób z różnych środowisk do zakładania przedsiębiorstw technicznych.

Podstawowym działaniem jest przeprowadzenie wydarzeń typu Hackathon; uczestnicy zorganizują się w projekty, skupione na rozwiązaniu konkretnego, wcześniej zdefiniowanego wyzwania. Będą wspólnie pracować nad stworzeniem perspektyw biznesowych dla wyzwań poprzez wykorzystanie patentów, technologii i danych satelitarnych w celu stworzenia start-upów lub dodania wartości do istniejących.

Wydarzenie będzie koncentrować się na przestrzeni kosmicznej i przedsiębiorczości, aby odkryć ekscytujące możliwości innowacji i przedsiębiorczości.

Rozwiązania i wkłady, wygenerowane na tych wydarzeniach, będą miały formę aplikacji, tworzenia zbiorów danych, API, sprzętu, wearables i czujników; które są namacalnymi śladami, które mogą być wykorzystane do badań po fakcie w celu rozwiązania bieżących wyzwań istotnych zarówno dla eksploracji kosmosu, jak i potrzeb społecznych. Każde zgłoszenie zostanie ocenione przez jury złożone z ekspertów na podstawie następujących kryteriów;

  • Wartość społeczna
  • Oryginalność / Nowatorstwo
  • Wykonalność / Trwałość
  • Użyteczność i interfejs użytkownika

Każda propozycja programu Horyzont 2020 skupiona na przedsiębiorczości i startupach potrzebuje tego pomysłu. Jeśli jesteś zainteresowany umieszczeniem go w swojej propozycji skontaktuj się z naszymi biurami już dziś i porozmawiaj z nami o zostaniu naszym partnerem dla Twojej propozycji projektu Horyzont 2020!

Zobacz również