Przedsiębiorczość i gamifikacja

Ludzie grają w gry. Ludzie uwielbiają grać w gry. Gramy odkąd byliśmy dziećmi i bez względu na to, ile mamy lat, nadal będziemy kochać gry. Jest to kwestia psychologii.

Badania wykazały, że ludzie łączą gry z zabawą, a kiedy jest proces uczenia się w nich, jak również, mają tendencję do kochania ich jeszcze bardziej. W dzisiejszych czasach gry zmieniły się dla młodszych i starszych ludzi. Jednak pierwotny cel pozostał ten sam. Aby kształcić i pomóc poprawić obecne umiejętności i kompetencje.

Wykorzystanie gier jako metody doskonalenia lub edukacji okazało się bardzo skuteczne w wielu różnych dziedzinach. W rezultacie gamifikacja jest dość często wykorzystywana w świecie biznesu do nauczania, edukacji i pomocy w doskonaleniu umiejętności i kompetencji pracowników na różnych stanowiskach.

Przedsiębiorczość wymaga opanowania innowacyjnych umiejętności, aby pomóc młodym ludziom odnieść sukces w świecie biznesu. Zgodnie z zasadą 10 000 godzin, opracowaną na podstawie innowacyjnych badań, opanowanie danej umiejętności zajmuje około 10 000 godzin. Teraz, gdy młodzi ludzie spędzają więcej niż ta ilość czasu na graniu, każda umiejętność, którą mogliby wykorzystać, została już opanowana.

I to bez ich wiedzy o tym. Gaming jest bardzo zabawne i bardzo innowacyjny sposób spędzania czasu. I o to właśnie chodzi w przedsiębiorczości. Chodzi o zarządzanie innowacyjnymi pomysłami i tworzenie firm, które będą przemawiać do młodszych pokoleń, będą wykorzystywać nowe metody rozwiązywania problemów i będą pomagać ludziom rozwijać i opanowywać umiejętności i kompetencje w maksymalnym stopniu.

Dlatego też poprzez wykorzystanie metod grywalizacji i gamifikacji w przedsiębiorczości jest tak skuteczne. Ponieważ stosujemy innowacyjną metodę, która pomaga doskonalić cechy innowacyjnych ludzi.

Teraz te metody są oczywiście zatwierdzone i są już wdrażane na całym świecie. W Europie projekty europejskie, takie jak na przykład projekt GEM, są w stanie stworzyć innowacyjne środowisko wykorzystujące metody gamifikacji do zarządzania edukacją i jej doskonalenia, a także do upewnienia się, że będą w stanie przybliżyć więcej osób do świata przedsiębiorczości, pomagając im w doskonaleniu ich obecnych umiejętności i kompetencji.

Jeśli chcesz uzyskać więcej informacji na temat innowacyjnego projektu gamifikacji dla innowacji i nauki poświęć trochę czasu, aby spojrzeć na oficjalną stronę projektu GEM. Będziesz w stanie znaleźć wszystkie informacje, których potrzebujesz i dowiedzieć się dokładnie, jak gamifikacja może pomóc Ci poprawić i stać się najlepszym przedsiębiorcą, jakim kiedykolwiek mogłeś być!

Zobacz również