Program NeoGel

Multidyscyplinarne środowisko szkoleniowe dla inteligentnych bio-interaktywnych materiałów nowej generacji opartych na hydrożelach

Inteligentne hydrożele resorbowalne będą odgrywać kluczową rolę w biomedycynie nowej generacji, na przykład jako materiały platformowe dla inżynierii tkankowej. Ponieważ materiały te mają potencjał, aby zająć się szerokim zakresem schorzeń medycznych, prognozuje się znaczny wzrost w przemyśle materiałów biomedycznych. Aby wykorzystać tę możliwość i potencjał, pilnie potrzebni są wysoko wykwalifikowani i dobrze wyszkoleni eksperci w dziedzinie biomateriałów. NeoGel zajmie się tą potrzebą poprzez zapewnienie interdyscyplinarnego szkolenia dla czterech ESR w ramach ekscytującej współpracy pomiędzy środowiskiem akademickim a przemysłem, skoncentrowanej na nowych hydrożelach.

W tym EID, dwie wiodące grupy akademickie i przemysłowe w dziedzinie polimerów i biomateriałów, uzupełnione przez partnerów stowarzyszonych w dziedzinie farmakologii i inżynierii tkankowej, zastosują zintegrowane podejście do opracowania nowych biomateriałów. Obejmie to iteracyjne ulepszanie hydrożeli komercyjnych i nowych hydrożeli, zapewniając ERS idealne, szybko rozwijające się środowisko, w którym będą mogli się uczyć. Środowisko szkoleniowe będzie wspierane przez ustrukturyzowane szkolenia w zakresie zbywalnych umiejętności, obejmujące przedsiębiorczość, zarządzanie projektami i komunikację, prowadzone przez specjalistów z sektora prywatnego i uniwersytetów. W ramach unikalnego podejścia, NeoGel połączy się z inną siecią ITN Marie Curie i z irlandzkim strukturalnym programem doktoranckim, w celu szkolenia w zakresie bioterapeutyków.

Kobieta

Zapewnione szkolenie będzie odpowiadało oczekiwanym umiejętnościom wymaganym przez następną generację liderów badań w branży biomateriałów/medycyny regeneracyjnej. ERS będą posiadali doskonałe umiejętności naukowe oraz intuicyjne zrozumienie potrzeb przemysłu i prowadzenia projektów przemysłowych. Będą szybko dojrzewać w ramach programu i ukończą studia z pełną zdolnością do działania w skomercjalizowanych środowiskach badawczych. W ten sposób wniosą znaczący wkład w rozwój europejskiego przemysłu biomateriałów oraz w opracowanie nowej generacji biomateriałów służących poprawie jakości życia na całym świecie.

Koordynator:
Dublin City University, IE

Partnerzy:

  • Royal DSM N.V., NL
  • accelopment Schweiz AG, CH
  • Royal College of Surgeons w Irlandii, IE
  • Sterigenics Germany GmbH, DE
  • Uniwersytet w Nottingham, Wielka Brytania
  • Centrum Medyczne Uniwersytetu w Utrechcie, NL

Zobacz również